Prázdninové Samba News a pozvánka na nový webinář o typech personalizace v Sambě

3.8.2022
access_time
min


👨‍🎓 Webinář 👩‍🎓

V uplynulých měsících jsme usilovně pracovali na našem novém editoru, který je nyní dostupný již téměř v celé Sambě.
Vzhledem k vysokému množství nových funkcionalit, které mají za cíl ušetřit co nejvíce Vašeho času při zachování pokročilých funkcí, jsme pro Vás připravili webinář, na kterém Vám veškeré novinky představíme a nastíníme další plánované kroky našeho vývoje.

img

Přihlaste se zdarma ZDE

Výchozí odesílatel pro Flow kampaně

V rámci registrace do Samby jste si zvolili jméno a emailovou adresu odesílatele emailových kampaní, které dohromady tvoří tzv. výchozího odesílatele, který je automaticky použit u všech emailových kampaní.

V sekci adresáře odesílatelů emailů si však můžete jednoduše vytvořit další odesílatele, které následně použijete pro vybranou konkrétní kampaň. V adresáři můžete mít neomezené množství odesílatelů, ze kterých lze v emailových kampaních vybírat a použít tak jiného než výchozího odesílatele

img

Pro maximální personalizaci Vašich kampaní jsme přidali nastavení odesílatelů i pro emailový uzel ve Vašich Flow kampaních. Jednoduše nejprve přidejte speciálního odesílatele do vašeho adresáře a poté v rámci nastavení Flow kampaně přepněte volbu z Výchozí na Vlastní a vyberte speciálního odesílatele.

img


Součástí jména odesílatele i místní části odesílací emailové adresy mohou být i proměnné (zákaznické parametry), za které Samba automaticky doplní hodnotu příslušnou pro daného příjemce, se kterými se pojí další novinka.

👉 Více o nastavení šablon pro Autopilota

Vlastní parametry zákazníků

Proměnné zákaznické parametry jsou nyní přehledně dostupné přímo v detailu zákazníka.👌

img

Další vylepšení e-mailových kampaní

Zapracovali jsme také na zlepšení práce s jednorázovými emailovými kampaněmi, které jsou stále pro většinu našich uživatelů hlavním nástrojem, který v kombinaci s vyšperkovanou a precizní umělou inteligencí zajišťuje, že se každému zákazníkovi zobrazí pouze ty produkty, o něž má skutečný zájem.  

Co je nového 👉

1) E-mailové kampaně si nyní můžete celé zkopírovat (ty rozpracované, i odeslané) a tím zjednodušit proces při opakovaném vytváření podobných kampaní.

img

2) Kampaň si také můžete jednoduše pojmenovat a při její tvorbě jsou nyní zobrazené všechny důležité vlastnosti jednotlivých newsletterů jako jsou UTM parametry a název použité šablony..

img

3) Pro zlepšení reportingu odeslaných kampaní je nově k dispozici metrika konverzního poměru a také rozpad nedoručených e-mailů na soft bounce a hard bounce.

img

SMS kampaně

V rámci jednorázových kampaní můžete využít dalšího komunikačního kanálu, kterým jsou SMS zprávy.
Pokud do zákaznického feedu uvádíte také telefonní číslo, jste připraveni na využití tohoto kanálu pro další přímé zacílení.

SMS zprávy se vyznačují širokým dosahem s až 99 % čteností – doporučujeme tento placený kanál využívat zejména pro časově omezené speciální akce, o kterých chcete dát vědět každému zákazníkovi.

img

Inflace řádí jako smyslů zbavená, i přesto se nám však podařilo vyjednat snížení ceny za jednu odeslanou SMS, a to až o 33 %. Více informací je Vám připraveno poskytnout naše obchodní oddělení.

👉
Více o SMS kampaních

Inflace řádí jako smyslů zbavená, i přesto se nám však podařilo vyjednat snížení ceny za jednu odeslanou SMS. Více informací je Vám připraveno poskytnout naše obchodní oddělení.

👇 Další novinky v Sambě 👇

  • Nové konektory pro e-shop platformy: Shopify, Shoper, WooCommerce, Upgates.
  • Možnost editace šablony i v zobrazení pro mobilní zařízení.
  • Přidání vlastnosti border-radius pro nastavení poloměru zakulacení rohů prvků

A mnohem více. Neustále totiž rozšiřujeme i naši vnitřní infrastrukturu a služby vývoje, abyste se mohli na Sambu vždy spolehnout.

Co nás čeká s Google Analytics 4?

img

Zhruba rok před ukončením Universal Google Analytics jsme se účastnili odborného workshopu naší partnerské agentury Taste, abychom se dozvěděli více o fungování tohoto nástroje pro webovou analytiku.

Oproti aktuálnímu stavu dojde k zásadní změně logiky fungování – zatímco ve stávajícím rozhraní se vše soustředí na návštěvy/session, v GA4 je datový model založen na událostech/eventech. Nabízí tak širší možnosti reportování a vyhodnocování, nicméně větší svoboda s sebou nese i nutnost pečlivějšího nastavení.

Stay on top of all the latest news by subscribing today.

Přihlášením k odběru získáte přehled o všech novinkách.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, subskrybując je już dziś.